Spot Reklamowy!
Spot Reklamowy!

Niedzica jako typowa Spiska wieś proponuje przyjeżdżającym tam turystom również te atrakcje, które ściśle powiązane są z wykorzystaniem naturalnych warunków tego miejsca. Zwłaszcza dotyczy to ukształtowanie terenu, które pozwala na uprawianie turystyki górskiej. Przez Niedzicę przechodzą różne szlaki turystyczne, które wiodą wędrowców do różnych celów. Piesze i rowerowe wycieczki ścieżkami wiodącymi przez Niedzicę i jej okolice mogą być naprawdę ogromnym estetycznym doznaniem. Okalająca szlaki przyroda, złożona z różnego rodzaju gatunków flory i fauny, robi bez wątpienia niesamowite wrażenia. Również w okresie zimowym Niedzica to wspaniałe miejsce, do którego przybywają licznie turyści,  posiada własne trasy zjazdowe ( Wyciąg Polana Sosny), z których korzystają miłośnicy narciarstwa.

Wielu mieszkańców Niedzicy zajmuje się prowadzeniem agroturystyki, która niewątpliwie stanowi tam istotne źródło dochodu i utrzymania. Przyjeżdżający turyści mogą znaleźć nocleg w typowych Spiskich domach, w których czuje się typowy spiski charakter.

NASZE ATRAKCJE:

 • Zamek Dunajec który znajduje się tuż przy prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego w Niedzicy osiedle Zamek , a to w niewątpliwie istotny sposób wpływa na atrakcyjność tego miejsca.
 • Jezioro Czorsztyńskie jest miejscem, w którym istnieje możliwość uprawiania licznych sportów wodnych z to w kolei przyciąga całe mnóstwo turystów. Utworzona została tam wypożyczalnia sprzętu (rowerki wodne, kajaki, łodzie)  oraz plaża.
 • Przystań Zamajerz, w której cumują statki "Biała Dama", "Harnaś" i "Dunajec" które pływając po jeziorze Czorsztyńskim pokazują przepiękny krajobraz  , oraz gondole przewożące turystów z Niedzicy Zamek do Czorsztyna.
 • Zwiedzanie elektrowni wodnej z przewodnikiem ! rezerwacje : obsługa parkingu przy elektrowni wodnej tel. 519 337 106,  recepcja Hotelu Pieniny tel. 18 26 29 383
 • Malowidlo 3D „ MOC ŻYWIOŁÓW”. jest to nowa atrakcja Niedzicy od 2011 roku.  Malowidło obrazuje zapadniętą strukturę zalewaną wodospadami z odsłoniętymi w głębi turbinami i sylwetkami ludzi, widzianymi z odległości 50 metrów.
 • Szlak Architektury Drewnianej obejmujący swym zasięgiem całą Polskę południową, do którego należy między innymi Restauracja "DWÓR" na "Polanie Sosny"
 • Szlak Architektury Gotyckiej będący szlakiem międzynarodowym: Nowy Targ - Kieżmark - Nowy Targ - o długości 282 km, a jego głównymi elementami są gotyckie kościółki.
 • Zabytki architektury góralskiej (podhalańskiej i spiskiej), w tym głównie o charakterze sakralnym oraz bytowym.
 • Stacja narciarska Polana Sosny - Wyróżnienie w X edycji plebiscytu NAJLEPSZA STACJA NARCIARSKA MAŁOPOLSKI 2012/2013.
 • Kulig kuligi z pieczeniem barana 
 • Narciarstwo Biegowe- Utworzone zostały również trasy, które nakłaniają do uprawiania narciarstwa biegowego, które także okazuje się prawdziwym śnieżnym szaleństwem, w sezonie 2011 została otwarta trasa prowadząca na Słowacje.
 • Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy- jest miejscem wyjątkowym. W jednym miejscu możesz obejrzeć najpiękniejsze zabytki sakralne, zamki i wiele, wiele więcej. Wszystkie zostały przygotowane w skali 1:20.  strona www tutaj
 • Park linowy w Parku Miniatur w Niedzicy - to propozycja dla dzieci i młodzieży, czyli dla tych, którym nie w smak są przyziemne zabawy.
 • Park Rozrywki w Niedzicy -  Kiedy zwyczajna zjeżdżalnia nie jest wystarczająco emocjonująca, rozwiązaniem jest park rozrywki dla dzieci w Niedzicy. Barwne, wysokie dmuchane zamki to gratka dla wszystkich dzieciaków, którym nie wystarcza ani komputer, ani zwyczajne podwórko. Lepszych zjeżdżalni nie ma prawdopodobnie nigdzie, a park cały czas się rozwija. Już wkrótce pojawią się kolejne atrakcje, w tym między innymi długo oczekiwane trampoliny.

Spisz jest regionem, który ze względu na swoje usytuowanie jest szalenie atrakcyjne pod względem turystycznym. Panujące tam warunki geograficzne oraz przyrodnicze czynią obszary Spisza naprawdę godnymi uwagi. Na Spiszu znajdują się zarówno liczne wsie, które mimo niewielkich rozmiarów, przyciągają do siebie naprawdę dużą liczbę turystów. Jedną z małopolskich wsi, która stanowi część regionu Spisza, jest Niedzica. Dokładna lokalizacja Niedzicy to podnóże góry Cisówki oraz Hombarku, które wchodzą w skład szczytów Pienin Spiskich. Obecnie Niedzica graniczy z takimi miejscowościami jak Czorsztyn, Stara Wieś, Łapsze Niżne, Niedzica-Zamek oraz Kacwin.