Spot Reklamowy!
Spot Reklamowy!

W naszej szkole uczniowie bardzo przekonywująco zachęcają swoich rówieśników do czytania lektur, które w dzisiejszych czasach są często wypierane przez media. Odgrywanie postaci książkowych przez dzieci jest wspaniałym przeżyciem dla młodego człowieka, który w ten sposób zdobywa wiedzę, rozwija wyobraźnię i umiejętność empatii. Tym sposobem uczy się określania własnego stosunku do odgrywanej postaci – aprobaty, krytyki, odrzucenia jego zachowania lub też identyfikowania się z nią.


Tym razem swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy V SP, którzy otworzyli drzwi do starej szafy i przenieśli nas do magicznej krainy zwanej Narnią. Wybór tekstu nie był przypadkowy. Jest to ich ulubiona lektura, a nasi uczniowie, mając wpływ na wybór przedstawianych opowieści, postawili właśnie na książkę „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” autorstwa C.S. Lewisa. Młodzież włożyła dużo pracy, co było widoczne w trakcie przedstawienia. Warto podkreślić, że tej pracy towarzyszyło zadowolenie i przyjemność z odgrywanych ról, które sobie obrali. Uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili, czego dowodem była reakcja społeczności szkolnej.

Dziękuję wszystkim Uczniom z klasy V, którzy tak mocno pragnęli pokazać świat tajemniczej Narnii, dając przykład rówieśnikom, że warto czytać. Dziękuję też Rodzicom, którzy razem z nami przeżywali kolejne sceny, dając przy tym ogromne wsparcie.

ROLE ODEGRALI
ŁUCJA – ANNA POJEDYNIEC
ZUZANNA – JOANNA KOTERBA
PIOTR – ŁUKASZ KOWALCZYK
EDMUND – DAWID HORNICZAK
TUMNUS – KRZYSZTOF NEUPAUER
CZAROWNICA – WIKTORIA KOWALCZYK
KARZEŁ – MICHAŁ KUZIEL
PROFESOR – MATEUSZ SUKIENNIK
BÓBR – ŁUKASZ WIDA
PANI BOBROWA – ANNA STRĄCZEK
MIKOŁAJ – EMILIA ŚWIĘTY
ASLAN – ROBER MILANIAK

o./Dorota Magiera