Spot Reklamowy!
Spot Reklamowy!

Do zdarzenia doszło w dniu 31 sierpnia 2017 roku po godzinie 19:00 w Niedzicy, gdzie kierujący samochodem marki Opel mieszkaniec Niedzicy, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z jadącą rowerem mieszkanką Sromowiec Wyżnych. W wyniku zdarzenia rowerzystka doznała obrażeń ciała w postaci złamania ręki.

Specjalista ds. informacyjno prasowych

Komendy Powiatwej Policji w Nowym Targu

kom. Roman Wolski

W dniu 22 maja 2017 roku o godzinie 17:00 w Niedzicy kierujący motocyklem Honda typu cross, bez tablic rejestracyjnych 31 letni mieszkaniec Kacwina na drodze publicznej stracił panowanie nad pojazdem i wpadł pod samochód ciężarowy marki Tatra, którym kierował 36 letni mieszkaniec Kacwina. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu.

 

Specjalista ds. informacyjno prasowych

Komendy Powiatwej Policji w Nowym Targu

podkom. Roman Wolski

foto./ Marcin Pająk

W dniu dzisiejszym w miejscowości Niedzica Zamek znaleziono ciało mężczyznyJózefa S. który dwa dni temu powiesił się w  pobliżu jednego z hoteli. Więcej info niebawem.

 

Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu informuje:

PRZEDŚWIĄTECZNE ZAKUPY!!!

Wybierając się na zakupy pamiętaj, aby nie przechowywać całej gotówki w jednym miejscu!

Nie zabieraj ze sobą dużej ilości kart kredytowych. Korzystając z bankomatów wybierz urządzenia znajdujące się w ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu. Nie zapisuj kodu PIN na karcie bankomatowej. Na zakupy załóż wygodny  i nie rzucający się na oczy strój, zaopatrz się w torebkę na długim pasku i przewieś ją przez ramię na brzuch, tak aby zawsze mieć ją „ na oku”. Pamiętaj, że torebki typu kopertówka czy plecak są na tę okazję niewygodne i stanowią łatwy łup dla złodzieja.

W czasie załatwiania sprawunków unikaj miejsc zatłoczonych i nie wdawaj się w rozmowy z przygodnie napotkanymi osobami. Parkując samochód przed marketami, wybieraj tylko dobrze oświetlone miejsca, a  najlepiej korzystaj z parkingów strzeżonych. Wysiadając, pamiętaj o zamknięciu pojazdu i włączeniu urządzeń alarmowych. Nie pozostawiaj w samochodzie w widocznym miejscu cennych i atrakcyjnych przedmiotów. Unikajmy również zakupów alkoholu niewiadomego pochodzenia na bazarach i targach, które mogą narazić nas na utratę zdrowia oraz wszelkiego rodzaju biżuterii i sprzętu elektronicznego, co może skutkować odpowiedzialnością karną za nieumyślne przestępstwo paserstwa.

PODRÓŻE!!!

Jadąc autobusem  – szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu – torebkę trzymaj tak aby zawsze mieć ją w zasięgu wzroku i unikaj sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni.

W pociągu – zwłaszcza na dalekich trasach – nie rozmawiaj z przypadkowymi osobami i nie przyjmuj  żadnych poczęstunków od współpasażerów. Wychodząc z przedziału zawsze zabieraj ze sobą pieniądze i dokumenty. Do podróży załóż wygodną i skromną odzież. Nie kuś złodzieja biżuterią. Jeżeli zaobserwujesz jakąkolwiek „ podejrzaną” sytuację zawiadom niezwłocznie obsługę pociągu. Korzystając z własnego środka transportu pamiętaj, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu i usunąć nawet najdrobniejsze usterki.

Za kierownicę siądź trzeźwy i wypoczęty.

Na postój wybieraj miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Wysiadając z samochodu zabierz ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty, drogą odzież, torebki i dokumenty, zamknij auto i uruchom urządzenia alarmowe. W trakcie podróży możesz być narażony na  kradzież samochodu metodą „ na stłuczkę lub „ na wypadek” – złodzieje aranżują taką sytuację i starają się wykorzystać emocje swojej ofiary. W takim przypadku nie należy opuszczać pojazdu, lecz telefonicznie powiadomić służby ratownicze lub skierować się do najbliższej jednostki Policji.

Jeżeli decydujemy się na wyjście a auta, to pamiętajmy, że należy je zamknąć i uaktywnić alarm.

ZABEZPIECZ MIESZKANIE!!!

Nie opowiadaj wszystkim, ze planujesz dłuższy wyjazd. Na automatycznej sekretarce telefonu nie zostawiaj wiadomości typu „ wyjechaliśmy z miasta, wracamy za kilka dni”.

Klucze do mieszkania przekaż krewnemu lub zaufanemu sąsiadowi, poproś, by zbierał ulotki reklamowe spod Twoich drzwi, wieczorem zapalił światło i otworzył okno. Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką, cenne przedmioty, dzieła sztuki czy wyroby jubilerskie i gotówkę zdeponuj w sejfie lub oddaj na przechowanie zaufanej osobie. Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy aby uniknąć ewentualnej awarii.

ŚMIGUS SYNGUS!!!

Rodzice powinni nauczyć dzieci, że „ lany poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może na razić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. „ Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach – gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się  przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

życzy Komendant Powiatowy Policji oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

KACWIN: W dniu dzisiejszym w Kacwinie doszło do zadymienia w jednym z budynków. Przyczyna jak narazie nie jest znana.W akcji brało udział 6 zastępów O.S.P (Kacwin- 2 zastępy, Niedzica, Łapsze Niżne, Sromwce Wyżne, Trybsz) oraz 2 zastępy JRG Nowy Targ w tym wysięgnik. 

Foto./ Dawid Pojedyniec