Spot Reklamowy!
Spot Reklamowy!
 1. Serdecznie witamy pośród nas przebywających turystów i narciarzy i życzymy Wam udanego wypoczynku. Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00. Nieszpory o godz. 17:30. Odpust ku czci Św. Walentego w Krempachach. Suma o godz. 9:30 i 11:30.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństw 40-godzinnych. O godz. 8:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Pół godziny wcześniej zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy św. wspólna adoracja. Ciąg dalszy adoracji według następującego porządku:

  Godz. 10:00 – kandydaci do bierzmowania (którzy nie uczestniczyli w adoracji w niedzielę)
  11:00 - przedszkole, kl. 0 i I – III
  12:00 - kl. IV – V SP
  13:00 - Róża Św. Anny i Zwiastowania NMP
  14:00 - Róża MB Bolesnej i MB Gromnicznej
  15:00 - Róża MB Niepokalanie Poczętej i MB Różańcowej
  16:00 - Róża MB Częstochowskiej i Św. Barbary
  17:00 - Róża MB Nieustającej Pomocy i MB Ludźmierskiej
  Zakończenie adoracji Mszą św. o godz. 18:00.
 3. W najbliższą środę – Środę Popielcową - rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym przygotowaniu ważką rolę pełnią: post, jałmużna i modlitwa. Szczyptą popiołu, przyjętego na głowę wyrażamy gotowość włączenia się w grono wiernych, którzy pragną owocnie przeżyć ten czas i godnie przeżywać Święto Paschy.
  Msze Św. w tym dniu: 7:30 w jęz. słowackim, 9:00, 15:00 i 18:00. Na Zamku o 10:15. W czasie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Składka na potrzeby charytatywne w naszej parafii.
  W czwartek zostały zamontowane świeczniki: w kaplicy MB Bolesnej i w kaplicy Św. Jana Pawła II. Są one Świeczki są bezpieczne, bezwonne, bezdymne. Po dwóch godzinach spadają do naczyńka. Zachęcamy do ich zapalania. Ofiara za świece w Wielkim Poście niech będzie naszą jałmużną. Bóg zapłać!
 4. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek: o 17:00 dla dzieci szkolnych, o 17:30 Msza Św., a po niej Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych, na Zamku o 18:30 i potem Msza św. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00, w Niedzicy-Zamku po Mszy św. o godz. 10:15.
 5. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (27.05).
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 18 do 21 marca. Poprowadzi je ks. prof. Piotr Andryszczak, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary na misyjny Pączek dla Afryki. Bóg zapłać!

Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz